Pokojové akvárium

25.03.2011 16:52

   Pro pěstování masožravek, hlavně láčkovek jsem použil vyřazené akvárium po rybičkách. Rozměry má 700 x 400 x 560 mm (d x š x v).

Zadní stěnu jsem vytvořil nastříkáním montážní pěnou. Dno tvoří vrstva keramzitu, kam stéká voda po zálivce a rosení rostlin. Voda poté samozřejmě vzlíná a vytváří se tak vyšší vzdušná vlhkost, která rostlinám očividně svědčí, protože všechny nádherně láčkují (viz. foto).

  Osvětlení zajišťuje prozatím jedna 18w a jedna 11w zářivka. Zdroje jsou napojeny na spínací hodiny, které zajišťují osvit 14 hodin denně. Teplota se pohybuje okolo 20 - 25 °C přes den s nočním poklesem na 18 - 20 °C. Odvětrávání zajišťuji pouze jednoduše pootevřením krycího skla, které je ve 3/4 rozděleno na 2 části. Větrám nepravidelně cca 1 den v týdnu.

  V akváriu pěstuji převážně láčkovky. Asi 30 cm od světla jsem vložil skleněnou poličku, kde pěstuji D. adelae, D. prolifera, U. alpina. Jinak poličku používám pro umístění výsevů.

  Rosení rostlin provádím pravidelně jednou za týden.

  V plánu mám, na vršek akvária přimontovat ještě nástavbu, aby bylo vyšší a samozřejmě přidat ještě osvětlení. Do budoucna chystám spestřit život v akváriu nějakou žabkou nebo gekonem.

 

 

 


Masožravé rostliny neboli masožravky
předchozí následující